Odczuwanie przyjemności z masturbacji

witam:) chcialam spytac co moglabym zrobic i w ogole jak to robic.. zeby odczuwac wieksza przyjemnsoc z masturbacji..

Może ważniejsze byłyby uwagi, czego nie robić w masturbacji.
Masturbacja jest fizjologią i nie powinniśmy pozwolić sobie wdrukować poczucia winy, co wielu chętnie stara się uczynić innym...
Nad masturbacją należy jednak panować, jak nad każdym zachowaniem.
Bo inaczej zapanuje ona nad nami i mamy wtedy do czynienia z patologią, czyli uzależnieniem od seksu...
Nie należy używać masturbacji dla obniżania stresowego napięcia nieseksualnego, np. przed kolokwium.
Nie nalezy zawsze stosować masturbacji dla obniżania napięcia seksualnego, odraczanie gratyfikacji jest treningiem dla dojrzewającej osobowości...
Należy unikać uwarunkowania, zwłaszcza trudnego do realizacji w kontaktach partnerskich, np. robienia tego tylko pod prysznicem...
Należy unikać dewiacyjnych fantazji i filmów z tego samego powodu, jak wymieniony w zdaniu poprzednim.
Także z tego powodu nie należy przesadzać z gadżetami. Wyobraźnie i aktywność własnego ciała jest zwykle wystarczająca.
Różne gadgety są super, ale dla producentów i dystrybutorów...
I powtórzę raz jeszcze. Unikać poczucia winy, bo jest to autodestrukcyjne.
Nie wolno się wstydzić własnego ciała i jego fizjologii.
Ludzie "wysyceni" seksualnie są lepsi dla siebie i innych, ludzi niezaspokojonych można się bać...
Sfrustrowani nie są sympatyczni...
Pozdrawiam. JW

Witam, sugeruję traktować masturbację jako naturalną ale tymczasową formę zaspokajania seksualnego w przypadku braku partnera, czasowej jego nieobecności lub potrzeby dorażnego obniżenia silnego pobudzenia.Przy takim rozumieniu roli masturbacji rozwijanie autoerotycznych technik zwiększania satysfakcji seksualnej nie wydaje mi się sensowne, proponuję zająć się tym tematem w relacji z drugim człowiekiem. Pozdrawiam