Masturbacja a jej wpływ na kontakty seksualne z kobietami

Mam pytanie. W młodym wieku czasami zdarzyło oglądać filmy porno jednak było to raz góra dwa na parę miesięcy. Potem długi czas nie oglądałem w ogóle potem znowu tak z raz dwa na 2/3 miesiące około i doszła do tego masturbacja jednak to był raz na parę miesięcy nie regularnie i nie tak że przychodzi dzień i robiłem to parę razy w dzień nie więcej niż raz nie. Mam pytanie jakie są tego skutki teraz ? Czy bd mógł teraz prawidłowo funkcjonować ? Już dawno nie miałem z tym styczności.

Dzień dobry.

Opierając się na Pańskim opisie, można wnioskować, że masturbacja nie powinna skutkować problemami w kontaktach seksualnych.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Masturbacja jest prawidłowym, naturalnym i powszechnym sposobem rozładowania napięcia seksualnego dla wszystkich ludzi.
Większość osób miała także w swoim życiu sporadyczny kontakt z pornografią.
Samo w sobie nie musi mieć to żadnych negatywnych konsekwencji dla przyszłego współżycia.

Oczywiście nie można całkowicie wykluczyć, że nie pojawią się żadne trudności. Dla większości młodych ludzi początki życia seksualnego nie są "idealne", przede wszystkim ze względu na brak doświadczenia. Zdecydowanie warto jednak myśleć optymistycznie i nie spodziewać się tragedii.

Pozdrawiam!