Wpływ masturbacji na zdrowie

Witam mam takie pytanie jezeli lubie sie masturbowac czy tam onizowac Sam to czy to jest szkodliwe zagraza to zyciu lub cos w tym stylu?? Bardzo prosze o odpowiedz

Masturbacja jako taka, o ile nie wiąże się z zachowaniami niebezpiecznymi (jak np. krępowanie ruchów, podduszanie) nie jest niebezpieczna dla zdrowia ani życia i jest naturalnym odruchem ludzkim pozwalającym na odreagowanie naturalnych popędów. Jednakże w momencie kiedy masturbacja staje się jedynym przynoszącym satysfakcję zachowaniem seksualnym, przy jednoczesnej możliwości podejmowania współżycia z drugą osobą - wtedy może pojawić się problem natury psychologicznej (np. uzależnienie). Warto się zatem zastanowić czy w Pana wypadku masturbacja jest zaspokojeniem fizjologicznych popędów, czy jednak wiąże się z tym pewna "ideologia" i uzależnienie. Pozdrawiam.

Witam, masturbacja jest normalną formą rozładowania napięcia seksualnego w sytuacji kiedy nie ma się partnera seksualnego lub okazjonalnie, w sytuacji gdy partner odmawia lub jest chwilowo niedostępny. Zbyt intensywna masturbacja- np kilka razy dziennie,w dłuższym okresie czasowym (np od wielu miesięcy) jest często związana z problemami emocjonalnymi i w tej sytuacji warto zgłosić się na konsultację do seksuologa, szczególnie gdy jej zaprzestanie jest trudne do realizacji.Pozdrawiam