Czy uzależnienie od masturbacji może przeminąć?

Witam, Mam 25 lat i chciałbym się zapytać czy nałóg masturbacji z wiekiem mija? Czy chęć rozładowania fizycznego popędu będę miał do późnej starości? Kiedy to się wszystko skończy i czy jest szansa na wyjście z tego uzależnienia kiedyś jak mi hormony spadną, czy za 20 lat będę mieć taki sam popęd seksualny? Proszę o mądre wypowiedzi oparte na badaniach, prawdziwych doświadczeniach ja to jest z tym. Dodam, że jestem wierzący i według świętych wizji najwięcej dusz w piekle jest przez nieczystość.

Witam,

popęd seksualny uwarunkowany jest biologicznie, w przypadku kiedy jest to zachowanie impulsywne, stosowane do rozładowania napięcia, powodując skrępowanie - zawstydzenie - zmartwienie, wymaga konsultacji u seksuologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Jest to jak najbardziej możliwe, kiedy stworzyłby Pan relację partnerską, dającą nadrzędną satysfakcję seksualną.

Odnośnie Pana pytań "przyszłościowych", trudno jest Panu odpowiedzieć, bo jest to zależne/współzależne od wielu zależnych.

Myślę, że mogłaby być Panu pomocna zwyczajna dojaśniająca rozmowa z psychologiem/seksuologiem, która dała by Panu pewien wgląd w siebie, czego Panu serdecznie życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com