Uzależnienie od masturbacji a depresja

Witam, Proszę o pomoc jakiegoś doświadczonego lekarza. Przez zbyt długi okres powstrzymywania się od masturbacji (około 1,5 roku !!! z przerwami- myslalem ze jestem uzalezniony i dlatego powstrzymywalem sie od tego) coś rozregulowało mi się z popędem seksualnym. Brzmi to śmiesznie, ale sprawa jest poważna. Miałem ciężką depresję teraz jest troszkę lepiej. Niemniej jednak satysfakcjonująca masturbacja pojawia się sporadycznie a na drugi dzień jestem nią wykończony. Czy to jakis zanik w mozgu?

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych. Opisywane przez Pana trudności mogą mieć wiele różnych przyczyn.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Popęd seksualny ukierunkowany jest zwykle na "obiekt". Jak rozumiem, w Pana przypadku, rzeczonego obiektu przy którym może Pan realizować swoją seksualną aktywność, po prostu nie ma. Wobec powyższego, zmniejszenie potrzeb seksualnych oraz mało satysfakcjonująca masturbacja nie muszą być oznaką jakichś nieprawidłowości, a na pewno nie "zaniku w mózgu". Prawdopodobnie, skoro przez dłuższy czas nie uprawiał Pan masturbacji, Pana organizm musiał sobie inaczej poradzić z napięciem seksualnym - poprzez jego "naturalne" zmniejszenie.

Możliwe też, że najważniejszą przyczyną Pańskiego problemu jest depresja, o której Pan wspomina, która z całą pewnością mogła mieć wpływ na "rozregulowanie popędu".
Konkludując - wydaje się, że może Pan spokojnie poczekać, aż skutki wspomnianej depresji całkowicie ustąpią, może Pan również skorzystać z konsultacji psychologicznej, aby siebie dodatkowo wesprzeć.

Tak, czy inaczej - jak wspomniałem na początku - ewentualne problemy z popędem, erekcją, wytryskiem, itp., itd. można rozpatrywać w przypadku podjęcia współżycia, którego masturbacja jest wyłącznie "zastępnikiem".

Pozdrawiam.