Brak masturbacji a zdrowie 19-letniego mężczyzny

Nie masturbuje się, czy to źle, czy to wpływa na moje zdrowie ?

Dzień dobry!

Masturbacja jest zdrowa, bezpieczna i prawidłowa wtedy, kiedy służy zaspokojeniu potrzeb seksualnych. Jeśli obecnie nie odczuwa Pan potrzeb seksualnych, odczuwa je rzadko lub zaspokaja w inny sposób - nie ma potrzeby "masturbowania się z obowiązku". Masturbacja nie jest konieczna ani niezbędna do szczęścia, jeśli nie odczuwa Pan żadnych negatywnych konsekwencji powstrzymywania się przed nią.

Pozdrawiam!

Żeby ocenić stan zdrowia seksualnego, trzeba mieć więcej informacji.
W poście informacji prawie nie ma.
Czy coś Pana niepokoi?
Czy brak masturbacji wynika z braku potrzeby, czy opanowania?
Pozdrawiam. JW