Jak wygrać z uzależnieniem od masturbacji?

witam chciałbym się poradzić psychologa jak mam sobie poradzić z masturbacją .masturbuję się od 4 lat i teraz postanowiłem przestać lecz sama dobra wola nie wystarcza

Dzień dobry!

Z jakiego powodu chciałby Pan przestać się masturbować? W okresie młodzieńczym, okresie dojrzewania lub w okresie braku partnera i braku możliwości innej aktywności seksualnej (również dla osób dorosłych) masturbacja jest zdrowym, prawidłowym i powszechnym sposobem rozładowywania napięcia seksualnego. Jeśli jest Pan zdrowym mężczyzną, nadal będzie Pan odczuwał napięcie seksualne, potrzebę seksualną i doświadczał spontanicznego podniecenia, mimowolnych erekcji itp. Powstrzymywanie się przed ich realizacją może być bardzo frustrujące i pełne "porażek".

Pozdrawiam!

Zbyt mało danych, by cokolwiek doradzać. Brak np. wieku.
Ocena masturbacji zależy od kontekstu sytuacyjnego.
Zablokowanie aktywności masturbacyjnej, jeśli nie ma się innej aktywności seksualnej, czyli partnerki, jest zabiegiem zwykle frustrującym i tylko krótkotrwale realizowanym.
Z powodu masturbacji nie powinno się czuć winnym, to fizjologia.
Powinno się nią jednak kontrolować.
Generalnie powinien Pan więcej napisać, bo ogólne wypowiedzi są zbyt ogólne... Pozdrawiam. JW