Problem z nadmierną masturbacją

Witam, mam 20 lat mniej więcej od 5 lat masturbuje się codziennie przy czym oglądałem treści pornograficzne (robiłem maksymalnie 5 dniowe przerwy, ale i tak wracałem). Od mniej więcej 2 tygodni zaprzestałem się masturbować. Zrobiłem to ponieważ zauważyłem niepokojące mnie zmiany. Mianowice zauważyłem, że szybciej osiągam wytrysk po 3-5 minut masturbacji. Ponad to na zauważyłem również na lewej stronie żołędzia (patrząc z perspektywy moich oczu od góry) lekkie jakby "zdarcie", "poszarpanie" skór

Utrzymujące się zmiany na skórze lub śluzówce wymagają pokazania dermatologowi, urologowi lub lekarzowi rodzinnemu.
Zachowania masturbacyjne są normalne, jeśli nie ma się jeszcze dorosłego życia seksualnego.
Należy zważać jednak na to, żeby aktywność autoerotyczna nie stała się nawykowa, niewskazane jest masturbowanie się z powodu stresu "nieseksualnego". Nad napięciem seksualnym trzeba też panować, każde podniecenie nie "kwalifikuje się" do natychmiastowej aktywności masturbacyjnej.
Pornografia nie powinna zastępować wyobraźni, ale i w fantazjach powinno się unikać "pielęgnowania", czyli powtarzania treści dewiacyjnych, zbytnio odstających od życia seksualnego w "realu"...
Także "ostrej", dewiacyjnej pornografii lepiej nie afirmować, bezpieczniejsza jest erotografia, estetyczny akt, kostiumy, współżycie pary bez zbytnich udziwnień itp., myślę, że rozumie Pan moje intencje...
Niestety w masturbacji członek potrafi "nauczyć się" ejakulować przy niepełnym wzwodzie oraz zbyt szybko, te przyzwyczajenia skutkują czasami problemami w dojrzałym seksie. Warto na to zwracać uwagę.
Ważne, by unikać poczucia winy w związku z aktywnością masturbacyjną, gdyż to poczucie ma dużą destrukcyjną energię.
Pozdrawiam. JW, www.seksuologia.org.pl