Masturbacja w celu rozładowania napięcia

Witam, mam 21 lat i jestem po kilku zwiazkach, problem polega na tym ze mam obawy czy jestem uzależniony od masturbacji, zdarza mi sie nawet 2 razy w tygodniu, w celu rozladowania napiecia seksualnego, zastanawiam sie czy to w moim wieku bezpieczne, i czy w przyszlosci nie bede mial zadnych problemow psychicznych i zdrowotnych, prosze o odpowiedz.

Dzień dobry!

Masturbacja jest prawidłowym, naturalnym i powszechnym sposobem zaspokajania potrzeb seksualnych.
Sama częstotliwość masturbacji nie świadczy o uzależnieniu lub jego braku. Także o wiele częstsza (niż dwa razy w tygodniu) masturbacja może być całkowicie zdrowa. Większe znaczenie ma motywacja do masturbacji, emocje z nią związane itp. Jeśli służy rozładowaniu napięcia seksualnego, szczególnie w okresach braku lub nieregularnego współżycia, prawdopodobnie wszystko jest OK.
Masturbacja sama w sobie nie ma żadnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia.

Pozdrawiam!

witam,
nie częstotliwość ale sposób w jaki Pan się masturbuje oraz motywacja ( czemu służy masturbacja?) ma znaczenie. Jeśli jej celem jest wyładowanie napięcia seksualnego,a forma i metoda nie ma większego znaczenia, to nie ma powodu do zmartwień, bo prawdopodobnie zmniejszy się jej częstotliwość, gdy będzie pan w relacji seksualnej .

pozdrawiam