Sposoby masturbacji u mężczyzny

Są jakieś sposoby na masturbacja u mężczyzny niż tylko ręką?

Masturbacja powinna być jedynie marginesem aktywności seksualnej.
Szukanie nowych sposobów stymulacji, zamiast dłonią - nie jest właściwa opcją. Należy unikać "udziwnień" w tym zakresie, bo można wygenerować sobie problemy.
Potrafiłbym podać wiele przykładów nietypowych zachowań masturbacyjnych ze swojej praktyki, ale panowie zwykle żałowali zbytniej inwencji w tym zakresie.
Sugeruję raczej nastawienie na poznanie partnerki, utworzenie więzi.
Autoerotyzm zbyt nasilony (masturbacja ) utrudnia nawiązanie zdrowych relacji. Zdrowie seksualne realizuje się w relacji z drugim człowiekiem.
Niewielu ludzi potrafi realizować się optymalnie poza tym układem.
Opisywany przez "klasyków" mechanizm sublimacji popędu płciowego w inną aktywność rzadko jest skuteczny, rzadko daje szczęście.
Ale to już szerszy i dla wielu dyskusyjny problem.
Na tutejszym Portalu jest sporo wartościowych informacji na temat masturbacji, zachęcam do lektury i w razie potrzeby postawienia pytań.
Pozdrawiam. JW, www.seksuologia.com