Czy masturbacja ma wpływ na zdrowie?

Witam serdecznie, otoz mój problem polega na tym ze masturbuje się jestem w stopniu zaawansowanym ponieważ robię to od paru dobrych lat. Otóż jestem sportowcem uprawiam kolarstwo, biegi ok. 3 lata temu także trenowalem jednak podczas treningi tak się nie meczylem jak teraz A także wtedy masturbowalem się 3 razy dziennie średnio czy to zależy od tego ze im dłużej to robię to bardziej tracę siłę I wgl nie widzę potrzeby spotkania się z dziewczynami po prostu wolę siedzieć w domu i robić tp co robię dlatego ze nie mam wgl siły na nic dosłownie nie mam chęci kontaktu z kobietami jestem coraz "mułowaty" na Internecie jest wiele napisane o masturbacji ze nie szkodzi zdrowiu Ja uważam ze to niszczy człowieka tylko szkodzi i to bardzo na nasze stosunki społeczne, psychikę i sprawnos fizyczna Proszę o opinię czy Państwo zgadzają się ze mną czy może mylę się Z góry dziękuję za odpowiedz

Dzień dobry!

Masturbacja jest naturalnym, prawidłowym i powszechnym sposobem zaspokajania potrzeb seksualnych dla ludzi w każdym wieku i sama w sobie nie jest w żaden sposób niebezpieczna. Każde zachowanie może jednak (w pewnych okolicznościach) stać się niekorzystne. Jeśli masturbacja dzieje się codziennie po kilka razy dziennie tzn. że nie służy już zaspokajaniu rzeczywistej potrzeby seksualnej, ale np. ma charakter nawykowy, kompulsywny, uzależnienia, zaspokaja jakieś potrzeby emocjonalne lub jest objawem innej choroby.
Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji, aby ocenić, jak jest w Pana sytuacji.
Pozdrawiam!