Czy to normalne, że penis przestał reagować na pornografię?

Witam, czy to normalne iż penis przestał reagować na pornografie ? za dnia w ogóle nie ma wzwodów, nie moze sie sam podniecić, tylko jak trzeba to od reki dopiero, masturbuje sie raz na tydzien, erekcja nie taka pełna, uczucie mam takie jakby był członek osłąbiony, stres wystepuje, niewyspanie, alkohol 2 razy an tydzien, jeszcze niedawno było dobrze, miałem popęd b.często a teraz zwykły pornol nie moze doprowadzic do wzwodu, co najlepiej robić ?

Witam

wszystko co pan napisał jest wstępem do szczegółowej diagnozy i żeby to pan miał dokładnie opracowane potrzebna jest wizyta u seksuologa. Jednak chciałabym aby zrozumiał pan ,że po pierwsze to co pan napisał -"erekcja nie taka pełna, uczucie mam takie jakby był członek osłąbiony, stres wystepuje, niewyspanie, alkohol 2 razy an tydzien", ma bardzo duży wpływ na pański umysł a tam znajduje się ośrodek pobudzenia . Natomiast skutkiem tego jest właściwy poziom erekcji, co jak pan opisał jest niewłaściwe. Do tego jak pan opisał masturbował się pan z pornografią , to tez czynnik , który może pański umysł mieć dość. Zalecam wizytę u seksuologa , po uprzednim okresie wstrzemięźliwości od seksu. Pozdrawiam

Dzień dobry.

Tytułem wyjaśnienia - to nie penis reaguje na bodźce, tylko Pan. Skoro więc nie może się Pan sam podniecić, najwidoczniej nie ma Pan takiej potrzeby. Sztuczne pobudzanie członka, jak widać nie przynosi efektów, na co najwidoczniej mają wspomniane czynniki, takie jak stres, czy niewyspanie.
Konkludując - wspomniany przez Pana popęd ma służyć współżyciu seksualnemu, toteż jego osłabienie w związku z brakiem, jak rozumiem, obiektu do współżycia, nie powinien dziwić. Masturbacja natomiast jest środkiem czasowo zastępującym normalne współżycie, a nie sposobem współżycia.
Wobec powyższego, proponowałbym spokojnie poczekać, aż znajdzie Pan odpowiedni "obiekt", przy którym Pański popęd, podniecenie i wzwód penisa osiągną optymalny poziom.
Do tego czasu sugerowałbym podejmowanie masturbacji wyłącznie w celu zniwelowania napięcia seksualnego, które objawiać się może m.in. częstym i długotrwałym wzwodem. Skoro go nie ma, nie ma potrzeby do wywoływać za pomocą ręki albo "pornoli".

Pozdrawiam.