Pomiar twardości penisa podczas wzwodu

Witam! Mam 18 lat i chcialbym się dowiedzieć jak bardzo twardy powinien być penis. Ostatnio czytałam że od nadmiernej masturbacji moze byc miekki, wiec jak bardzo powinnien byc twardy ten penis. I ewentualnie na jaki czas zaprzestac masturbacji. pozdrawiam

Dzień dobry!

Tzw. skala twardości członka w stanie erekcji ma 4 stopnie:
1 - penis nieco powiększony, ale nie twardy
2 - twardy, ale niedostatecznie twardy do wprowadzenia do pochwy
3 - wystarczająco twardy do wprowadzenia do pochwy, ale nie całkowicie
4 - wystarczająco twardy i w pełni sztywny

Zazwyczaj mężczyzna, który uważnie obserwuje swoje ciało, jest w stanie sam trafnie ocenić aktualną twardość członka.

Jest naturalne i prawidłowe, że większość zdrowych mężczyzn nie zawsze ma erekcję "4". Podobnie jak każda kobieta nie zawsze jest podniecona maksymalnie.
Oczekiwanie od siebie maksymalnej erekcji może być nadmierne i powodować stres, napięcie emocjonalne, kompleksy - które ostatecznie mogą być przyczyną zaburzeń erekcji.

Może Pan przez jakiś czas poprowadzić "dziennik", obserwację swojej erekcji. Wtedy sam oceni Pan, czy twardość członka ma związek z częstotliwością masturbacji, Pana stanem zdrowia, ogólną kondycją, porą dnia itp.

Pozdrawiam!