Tiki nerwowe po traumatycznym przeżyciu

Witam czy przy nerwicy/traumatycznym przeżyciu mogą pojawić się tiki bądź jak to przeczytałem tiki nerwowe? Czy takie tiki moga występować po całym ciele czy tylko w pojedynczym miejscu ? Mogą się nasilac w sytuacjach stresujacych bądź przy jakimś wysiłku fizycznym ?

Szanowny Panie, tiki nerwowe mogą powstać na skutek doświadczeń traumatycznych. Ich obraz może być różny, zależny od osobistych doświadczeń i obejmować różne partie ciała. Tiki nasilają się w sytuacjach stresowych. Skuteczną metodą leczenia jest w tym przypadku psychoterapia Metasystemowa. Nieco innym zjawiskiem, o którym być może Pan myśli jest tzw. prąd przepływający przez ciało, przejawiać się może w drżeniu całego ciała. Drżenie to służy rozładowaniu napięcia zgromadzonego w ciele, tak jak to można najczęściej zauważyć u dzieci. Jest jak najbardziej zdrowe.

Więcej informacji na temat podejścia Metasystemowego znajdzie Pan na stronie:
www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza