Kłopoty z koncentracją a negatywny wpływ codziennej masturbacji

skoro masturbacja nie ma wpływu na koncentracje to na co ma negatywny wpływ?co niszczy w człowieku?chodzi mi o codzienne masturbowanie?ja mam przez to kłopoty z koncentracją ciagle czegoś zapominam,ciągle odczuwam poczucie winy.

Dzień dobry!

Zdrowa masturbacja (która nie wiąże się np. z uzależnieniem seksualnym czy zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi itp.) nie ma negatywnego wpływu na nic i niczego nie niszczy w człowieku. Częstotliwość masturbacji ma tu mniejsze znaczenie. Istotniejszy jest jej charakter, motywacja, emocje związane z masturbację i ogólna kondycja psychiczna, życiowa i seksualna. Istnieją osoby, które mają duże potrzeby seksualne i masturbują się codziennie, ale są przy tym całkowicie zdrowe i nie odczuwają żadnego dyskomfortu. Są jednocześnie osoby, które masturbują się rzadziej, ale sfera seksualna w inny sposób i z innych powodów negatywnie wpływa na jakość ich życia, np. poprzez obsesyjne myśli erotyczne, kłopoty z koncentracją, obniżenie nastroju lub - przeciwnie - stałe nadmierne pobudzenie, poczucie winy itp. Jeśli uważa Pan, że Pana masturbacja ma charakter nałogu lub w inny sposób negatywnie wpływa na Pana życie, proszę zgłosić się do psychoterapeuty seksuologa.

Pozdrawiam!

Jeśli problem masturbacji nie daje Panu spokoju i wiąże Pan z nią różne dolegliwości, to nie należy liczyć na rozwiązanie problemów emocjonalnych internetowo.
Lepiej skorzystać z porady psychologa-seksuologa w miejscu zamieszkania. Pozdrawiam Noworocznie, JW

Witam, masturbacja powinna dawać przyjemność, odpreżenie, a nie problemy: Jeśli tak nie jest, to musimy sobie pomóc - najlepiej porozmawiać o tym z fachowcem, a za takiego uważam seksuologa, psychoterapeutę, psychologa... Pozdrawiam RH