Czy masturbacja ma wpływ na płodność?

Witam mam 22 lat mój problem polega na tym ze nie miałem dotąd żadnej dziewczyny i masturbowałem się, trwało to mniej więcej przez 7 lat, parę razy w tygodniu, zdarzało sie ze pare razy w ciagu dnia czyli masturbowałem się przez te lata bardzo często i zawsze dłonią. Teraz mam kobiete ktora bardzo kocham i zastanawiam sie czy przez to ze taka długo i czesto to robiłem, czy będzie to miało wpływ na spłodzenie mojego potomstwa, czy będzie ono zdrowe i czy w ogóle będę mógł je mieć ? Pozdrawiam

Dzień dobry!

Nie, masturbacja nie ma wpływu na płodność.
Przy bardzo częstej masturbacji lub współżyciu jakość nasienia obniża się (plemników jest mniej, są niedojrzałe, niezdolne do zapłodnienia), ale jest to stan krótkotrwały, który poprawia się już po dniu/ kilku dniach abstynencji.

Jeśli jednak obawia się Pan, że Pana masturbacja ma charakter uzależnienia, zachowania kompulsywnego, może mieć negatywne konsekwencje w innych sferach - warto skonsultować się z seksuologiem.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Masturbacja, nawet nadmiarowa, nie ma wpływu na płodność. Nie ma wpływu również na zdrowie potencjalnie spłodzonych w przyszłości dzieci.

Pozdrawiam.