Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Operacje guzów: Pytania do specjalistów

Czy brak wyniku histopatologicznego przez dłuższy czas oznacza nowotwór?

Witam , ponad 4 tygodnie temu miałam wycietego guza wraz z jajnikiem i jajowodem , guz w dzień operacji miał 7 cm . Na wypisie mam wpisany nowotwór niezlosliwy. Od ponad miesiąca czekam na wynik badania histopalogicznego, zaczynam si3 niepokoić... Witam , ponad 4 tygodnie temu miałam wycietego guza wraz z jajnikiem i jajowodem , guz w dzień operacji miał 7 cm . Na wypisie mam wpisany nowotwór niezlosliwy. Od ponad miesiąca czekam na wynik badania histopalogicznego, zaczynam si3 niepokoić bo nadal nic nie wiem . Czy im dluzej czeka się na wynik tym gorzej? Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy należy szybko rozpocząć rehabilitację?

Dzień dobry, moja mama jest po operacji guza mózgu. Została wypisana ze szpitala z cytuję: "pacjentka chodząca z pomocą wydolną tracheostomią i PEG. Zostaje wypisana do domu w stanie ogólnym dobrym. Tymczasem mama nie chodzi wcale. Siadanie na łóżku... Dzień dobry, moja mama jest po operacji guza mózgu. Została wypisana ze szpitala z cytuję: "pacjentka chodząca z pomocą wydolną tracheostomią i PEG. Zostaje wypisana do domu w stanie ogólnym dobrym. Tymczasem mama nie chodzi wcale. Siadanie na łóżku z naszą pomocą to maksymalne co jest w stanie zrobić. Dostaliśmy zlecenie na rehabilitację jednak szpital odmówił ze względu na brak porażenia kończyn. Nie zostały przepisane żadne leki tymczasem mama wyje z bólu w głowie. Proszę o informację co mamy robić, gdzie szukać pomocy aby można było rozpocząć rehabilitację mamy?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy mogę korzystać z depilacji laserowej przy glejaku?

Witam, Proszę o pomoc. Mam guza mózgu glejaka. Po 2 operacjach. Chemii i radioterapii. Jest stan stabilny. Mam silne owłosienie na brodzie i schodzi do szyji. Jestem załamana, usuwam za pomocą pencety i wosku u kosmetyczki. Jest bardzo bardzo... Witam, Proszę o pomoc. Mam guza mózgu glejaka. Po 2 operacjach. Chemii i radioterapii. Jest stan stabilny. Mam silne owłosienie na brodzie i schodzi do szyji. Jestem załamana, usuwam za pomocą pencety i wosku u kosmetyczki. Jest bardzo bardzo duży zarost jak odrośnie. Czy mogę korzystać z epilacji laserowej. Jestem załamana bo moje dzieci mówią mi, że wyglądam jak mężczyzna

Co oznacza ten ból po operacji guza ślinianki?

Witam, Partner jest 3 dni po operacji usunięcia guza na śliniance, co kilka dni odczuwa bardo silny ból głowy za uchem, czy po operacji jest to normalne? Czy powinien jak najszybciej się skontaktować ponownie z lekarzem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jakie są zwykle objawy guza mózgu?

Chciałbym się dowiedzieć czy całkowite wycięcie guza mózgu daje życie czy tylko do 5 lat. Jakie są objawy guza mózgu. Czy zawsze są poranne wymioty i bóle? Czy gdy ma się guza mózgu może boleć ciągle głowa ale nasilać... Chciałbym się dowiedzieć czy całkowite wycięcie guza mózgu daje życie czy tylko do 5 lat. Jakie są objawy guza mózgu. Czy zawsze są poranne wymioty i bóle? Czy gdy ma się guza mózgu może boleć ciągle głowa ale nasilać się wieczorami i towarzyszyć guzie mózgu ciągły pisk w głowie (taki jakby dźwięk włączonego swiatla/żarówki) raz jest głośniejszy raz jest cichszy ale jest nieustanny. Czy podczas kaszlu ból powinien się nasilać czy to nie jest reguła? Prosiłbym o podanie jak najwięcej możliwe informacji na temat guza mózgu bądź podobnych (chorób) które mogą przypominać objawy guza mózgu. (chciałbym wiedzieć co może powodować ból głowy o różnych godzinach z ciągłym szumem/piskiem w głowie, czasem przy dotyku jakiej części głowy czucie takiego delikatnego gniecenia. Badanie dna oka nie wykazało większego ciśnienia lecz nie jest to potwierdzenie że w głowie się nic nie dzieje
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co myśleć o tym leczeniu u mamy?

Witam, moja mama 69 lat trafiła do szpitala z paraliżem prawej strony . Po dwoch dniach dostała afazji. Rezonans / tomograf pokazał glejaka wielopostaciowego. Po tygodniu operacja w ktorej podobno guz został w calosci wycięty. Minęły 4 tyg od... Witam, moja mama 69 lat trafiła do szpitala z paraliżem prawej strony . Po dwoch dniach dostała afazji. Rezonans / tomograf pokazał glejaka wielopostaciowego. Po tygodniu operacja w ktorej podobno guz został w calosci wycięty. Minęły 4 tyg od operacji. Paraliz dalej jest ale afazja dopiero teraz zaczela ustępować - tak nagle. Po 4 tyg mamy wynik histopatologiczny. Jeszcze go nie widzialam ale czy to mozliwe ze konsylium nie odbędzie sie bo nie na takiej potrzeby? I ze mam sama dzwonic do ordynatora bo patrzac na wynik on do mnie nie bedzie dzwonic. Czy to mozliwe zeby konsylium sie nie zbierało? Moze byc az tak zle? Lub mogli zle zdiagnozować guza? Jedynie co wiem to neurochirurg operujący powiedzial ze ten guz nie wyglądał jak typowy glejak bo wyciąg ho w calosci i z 1 cm zapasem i ze moze to byl guz przerzutowy i ze mamy czekac na wynik histo.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy możliwa jest regeneracja tego nerwu?

Witam. Mam pytanie: otóż mam porażony nerw twarzowy po operacji guza ślinianki ( schwanoma) jestem ciekawa czy jest szabsa na regeneracje tego nerwu i powrocenie mimiki. Ile taki nerw maksymalnie sie regeneruje. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy można wygrzewać twarz po operacji guza mózgu?

Czy mozna wygrzewać twarz po operacji guza mózgu, oponiak ? Bolesny ścisk mięśni, porażenie nerwu twarzowego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy możliwe, że guz odnowił się tak szybko?

Dzień dobry, w zeszłym tygodniu miałam usuwany guz ślinianki podżuchwowej bez usunięcia ślinianki. I wlaśnie wyczułam jakby nadal ten guz tam był. Jest twardy i nieruchomy. Rana goi się ładnie, nic z niej nie cieknie. Możliwe że guz odnowił się... Dzień dobry, w zeszłym tygodniu miałam usuwany guz ślinianki podżuchwowej bez usunięcia ślinianki. I wlaśnie wyczułam jakby nadal ten guz tam był. Jest twardy i nieruchomy. Rana goi się ładnie, nic z niej nie cieknie. Możliwe że guz odnowił się tak szybko? Czy raczej zrobił się jakiś zrozst lub może to opuchnięta ślinianka po operacji? Nie mam jeszcze stwierdzonego charakteru guza, czekam na wynik badania histopatologicznego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Ja długo trzeba leżeć w szpitalu po operacji guza mózgu?

Witam, wkrótce będę miał operację chirurgicznego usunięcia guza mózgu (30mmx33mmx32mm), ile czasu [po operacji] spędzę w szpitalu? Wiem, że to głównie zależy od organizmu, ale zakładając, że wszystko będzie się dobrze leczyło?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Arkadiusz Ciołkowski
Mgr Arkadiusz Ciołkowski

Czy taki paraliż i afazję można rehabilitować?

Dobry Wieczór! Chciałabym zasięgnąć opini lekarza neurochirurga. Mam mamę po wycięciu guza mózgu. Dwa tygodnie temu była operowana, obecnie czekamy na wyniki histopatologiczne. Na tą chwilę wiem że jest to nowotwór złośliwy mózgu, płat skroniowy po stronie lewej.... Dobry Wieczór! Chciałabym zasięgnąć opini lekarza neurochirurga. Mam mamę po wycięciu guza mózgu. Dwa tygodnie temu była operowana, obecnie czekamy na wyniki histopatologiczne. Na tą chwilę wiem że jest to nowotwór złośliwy mózgu, płat skroniowy po stronie lewej. Guz był wielkości 85mm wycięte z tego zostało 60 procent. Moje pytanie brzmi w kierunku jakiejkolwiek rehabilitacji. Wiem że rokowania są niepomyślne ale mama bardzo oczekuje na rehabilitację gdyż jest sparaliżowana i ma afazje. Paraliż prawej strony ręki i nogi. Proszę mi powiedzieć czy taki paraliż i afazje można rehabilitować? Czy ona minie czy to jest skutek uboczny i zostanie już do końca życia.? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Paweł Majcherczyk
Mgr Paweł Majcherczyk

Czy to nawrót guza mózgu?

Witam,moja dziewczyna dwa lata temu przeszła operacje usunięcia guza mózgu -nerwiaka.Ma prawostronny niedowład twarzy i zaburzenia równowagi.Od jakiegoś czasu drętwieje Jej prawa strona twarzy ,ręka i noga .Panicznie boi się iść na rezonans.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co oznacza taki wynik badania guza kości?

Dzień dobry. Mam 29 lat. 6 tygodni temu przeszłam operacje, wycięcia guza z kości piszczelowej, który znajdował się przy przyczepie PCL. W badaniach obrazowych raz był opisywany jako chrzestniak, raz jak torbiel, raz jak kostniak. Wynik z histopatologii jest następujący:... Dzień dobry. Mam 29 lat. 6 tygodni temu przeszłam operacje, wycięcia guza z kości piszczelowej, który znajdował się przy przyczepie PCL. W badaniach obrazowych raz był opisywany jako chrzestniak, raz jak torbiel, raz jak kostniak. Wynik z histopatologii jest następujący: Wycinek z kości piszczelowej prawej. Rozpoznanie histopatologiczne: Drobne fragmenty tkankowe o łącznym wymiarze 1,2 cm. Drobne fragmenty beleczek kostycznych, tkanki chrzestnej oraz mięśniowej i tłuszczowej bez cech rozrostu złośliwego. czy na postawie tego wyniku można rozpoznać jakiś typ guza lub jednostkę chorobową ? wiem, że to zmiana łagodna, ale bym chciałam wiedzieć co ten wynik oznacza. Jestem zarejestrowana do swojego lekarza, ale jeszcze za kilka tygodni. Z góry dziękuje za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy można łączyć te dwa leki?

Dzień dobry, używam plastry od niedawna z powodu początków menopauzy system conti, nam również wycięte całkowicie tarczyce z powodu guzów , biore letrox 150 czy w takim przypadku mogę łączyć te dwa leki? Czy system conti nie szkodzi na hormony tarczycy? Mam 48 lat
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy wstrzyknięcie botoksu i kwas mogą mieć jakiś wpływ na przebieg operacji?

Dwa dni temu mialam wstrzykniety botoks (kurze lapki) za Trzy tygodnie mam planowanym zabiegiem/ operacje usunięcia guza endometriozy. Tydzien przed zabiegiem umowiona jestem na kwas hialurynowy...Czy wstrzyknięcie botoksu i kwasu mogą mieć jakikolwiek wpływ na przebieg operacji?

Czy to normalne, że za uchem zrobił się twardy guzek?

Usunięcie guza i ślinianki przyusznej. Dwa tygodnie temu miała operację usunięcia guza wraz z ślinianka przyuszna. Czy normalne jest za uchem zrobił się twardy guzek i w miejscu szycia jest mocno opuchnięte, twarde. Oprócz tego czuję cały czas ciągnięcie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co oznacza ten ucisk po operacji raka płuc?

Witam. Jestem po wycieciu 50% pluca prawego z powodu zlosliwego mowotworu. Z powiklaniem odma samoistna . i chemia uzupelniajaca zabieg radykalnego wyciecia guza. Problem moj polega na tym ze rsna sie pieknie zagoila blizna piekna a ja mam bardzo duzy... Witam. Jestem po wycieciu 50% pluca prawego z powodu zlosliwego mowotworu. Z powiklaniem odma samoistna . i chemia uzupelniajaca zabieg radykalnego wyciecia guza. Problem moj polega na tym ze rsna sie pieknie zagoila blizna piekna a ja mam bardzo duzy ucisk operowanego miejsca..tak jakby mnie sciskalo imadlo. Nie mam dusznosci ale jezeli sie to polaczy ze wzdeciem to niemoge oddychac. Tylko sciska rane pooperacyjna. Chirurg a w zasadzie 3 chirurgow piersiowych stwierdzili ze tsk moze byc do 6 miesiecy. Taki ucisk. . onkolog powiedziala zrostty. Rtg i tomograf z kontrastem jest super..co mi sie dzieje gdzie mam isc. Kogo orosic o pomoc. Czy rzeczywiście tak ma byc. Najwiekszy ucisk w bliznie.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy mogło dojść do uszkodzenia nerwu w tej sytuacji?

Miałem operacje wycięcia guza/węzła chłonnego w okolicy karkowej po prawej stronie. Po operacji nagle odczuwałem potworny ból lewej nogi. Później przeszło, ale cały czas mam uczucie braku częściowego czucia w okolicy zewnętrznej nogi od kolana w górę. Czy to może być spowodowane nieodwracalnym uszkodzeniem nerwu?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy mogę przyjmować w tym czasie tabletki antykoncepcyjne?

Dzień dobry. Mam zaplanowana operacje wycięcia guza ślinianki przyusznej. Stosuje tabletki antykoncepcyjne. Czy mogę je przyjmować w tym czasie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak często przemywać ranę po wycięciu guza z piersi?

Jak często przebywać ranę po wycieciu guza z piersi? Lekarz zalecił spryskiwanie octeniseptem i przykładanie gazy bez zaklejania. I przykładanie lodu. Nie wiem jednak jak długo. Mówił że kilka dni ale blizna jest wciąż bolesna i żywa..
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty