Co oznacza ten ucisk po operacji raka płuc?

Witam. Jestem po wycieciu 50% pluca prawego z powodu zlosliwego mowotworu. Z powiklaniem odma samoistna . i chemia uzupelniajaca zabieg radykalnego wyciecia guza. Problem moj polega na tym ze rsna sie pieknie zagoila blizna piekna a ja mam bardzo duzy ucisk operowanego miejsca..tak jakby mnie sciskalo imadlo. Nie mam dusznosci ale jezeli sie to polaczy ze wzdeciem to niemoge oddychac. Tylko sciska rane pooperacyjna. Chirurg a w zasadzie 3 chirurgow piersiowych stwierdzili ze tsk moze byc do 6 miesiecy. Taki ucisk. . onkolog powiedziala zrostty. Rtg i tomograf z kontrastem jest super..co mi sie dzieje gdzie mam isc. Kogo orosic o pomoc. Czy rzeczywiście tak ma byc. Najwiekszy ucisk w bliznie.

Jeżeli wykluczono przyczyny bólu wymagające interwencji lekarskiej i uznano, że dolegliwości wynikają z bliznowacenia, sugeruję kontakt z dobrym fizjoterapeutą. Obecnie słuszną popularnością cieszy się praca na zrostach, terapia manualna w ich zakresie potrafi przynieść bardzo dobre efekty.