Co oznacza ucisk po operacji przepukliny?

Dzień dobry. Jestem w 3 dobie po operacji przepukliny met Lichtensteina. Nie wiem jaką siatkę i jakiej wielkości zastosowano bo nie ma tej informacji w wypisie. Od 1 doby czułem tępy ból w pachwinie promieniujacy do jądra w pozycji siedzącej. W trzeciej dobie ból jest mniejszy ale jest. Mam wrażenie jakby coś mnie uciskalo ale to subiektywne uczucie. Czy to stan przejściowy czy może świadczyć o czymś niepokojącym. Jeśli to drugie to czy siatkę można operacyjnie usunąć i zastosować inną metodę np TAPP.

Wszelkie wątpliwości warto wyjaśniać z lekarzem, który przeprowadził zabieg i ma możliwość przeprowadzenia badania i rozwiania wątpliwości. Ból po zabiegu, który zmniejsza się jest rzeczą naturalną związaną z samą interwencją. Ucisk jest także prawdopodobny. Została w końcu naprawiona patologia - przepuklina. Proszę udać się na konsultację do swojego chirurga.