Co oznacza zgrubienie pod skórą po cięciu z powodu operacji przepukliny?

Witam jestem po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej zabieg miałem 3 miesiące temu z użyciem siatki metodą lichtensteina a teraz dostałem zapalenia oskrzeli dodam jeszcze że mam astmę oskrzelową i przy silnym kaszlu boli mnie w miejscu po tej operacji, mam pod skórą zgrubienia po cięciu i czy to jest normalne że boli bo boję się że wszczepiona siatka może puścić czy nie obawiać się niczego ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niestety stale lub często zwiększone ciśnienie w jamie brzusznej (np. podczas kaszlu) może doprowadzić do odnowienia się przepukliny. Aby odpowiedzieć na pytanie czy tak się stało w Pańskim przypadku powinno się skontrolować bliznę po operacji. Najlepiej będzie jeśli zgłosi się Pan na kontrole do poradni chirurgicznej.