Czy mogę trenować mięśnie brzucha po operacji przepukliny pachwinowej?

Dobry wieczór mam pytanie jestem 3 miesiące po operacji przepukliny pachwinowej z użyciem siatki Chciałbym się dowiedzieć czy mogę trenować mięśnie brzucha Chodzi mi o trening mięśni brzucha na kółku Czy może dojść do pęknięcia siatki i ćwiczenia rozciągające typu szpagat Pozdrawiam

Dobry wieczór. Po operacji przepukliny pachwinowej, sposobem klasycznym (operacja Lichtensteina), jak i laparoskopowym (TEP, TAPP) zaleca się przez 2-3 miesiące unikać wzmożonego wysiłku fizycznego. Każdy wysiłek fizyczny, który będzie powodował zwiększone napięcie mięśni brzucha i tym samym wzrost ciśnienia wewnątrzbrzusznego może wpłynąć na efekt operacji i spowodować nawrót przepukliny.