Siłownia miesiąc po operacji przepukliny pachwinowej

Witam! Czy po miesiacu od operacji przepukliny pachwinowej moge lekko cwiczyc na silowni?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niewskazany jest wysiłek fizyczny na siłowni miesiąc po zabiegu.
Należy odczekać minimum 2-3 miesiące. Rozpoczęcie treningów z użyciem tłoczni brzusznej (najlepiej przed ich rozpoczęciem) skonsultować z chirurgiem. Należy pamiętać, że wygojenie blizny nie jest równoznaczne z wygojeniem i zabliźnieniem tkanek głębokich.
Czas powrotu do sportu zależy także od techniki operacyjnej - powrót do wzmożonej aktywności fizycznej jest możliwy wcześniej w przypadku operacji z użyciem siatki.