Zabieg na przepuklinę pachwinową prawostronną

Witam. Mam 25 lat. Miesiąc temu miałem zabieg na przepuklinie pachwinowej prawostronnej metodą Lichtensteina. Mam kilka pytań: 1. Jądra mi nie spuchły, jednak pobolewają mnie zwłaszcza przy intensywniejszych ruchach i dotyku. Kiedy powinny przestać boleć zupełnie? 2. Czy po 3 miesiącach od operacji mogę normalnie uprawiać już sport? (pływanie, siłownia) 3. Już tydzień po operacji wznowiłem aktywność seksualną, czy to nie za wcześnie? 4. Czy zaniknie kiedyś zgrubienie w miejscu blizny pooperacyj?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie 1. Jądra mogą pobolewać do 3 miesięcy, 2. Po 3 miesiacach może Pan bezpiecznie uprawiać sport, 3. Na ktywnośc seksualna nie jest za wczesnie, 4. Po około 3miesiącach siatka zostanie przerośnięta i skóra ponad powinna sie wyrównać.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam, zalecamy unikania zwiększonego napinania tłoczni brzusznej (dźwiganie ciężarów) przez 3-6 mieisięcy - stąd trzeba rozsądnie podejść do zagadnienia - pływanie nie powinno zaszkodzić, siłownia i ? podnoszenie ciężarów???. W razie czego koledzy zoperują nawrotową przepuklinę