Uprawianie sportu po operacji przepukliny pachwinowej

Półtora miesiaca tj.30.12.2013 mialem operacje przepukliny pachwinowej metoda lichtensteina . Wszystko goi sie w porzadku , oszczedzam sie i bolu nie czuje praktycznie juz wogole. Chcialbym sie dowiedziec kiedy moge podjac uprawianie sportu np. delikatne bieganie(trucht) basen . Prosze o odpowiedz . Z gory dziekuje . Pzdrawiam.

Basen, czyli pływanie można już zacząć uprawiać. Pełna aktywność fizyczna po 3 miesiącach.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

szanowna Pani - zabieg sposobem Lichsteinsteina - plastyka przepukliny, w wszczepieniem siatki - obecnie może Pani spokojnie wykonywać ćwiczenia, o jakich Pani pisze.
Siatka jest gwarantem utrzymania prawidłowości zamknięcia przepukliny. Oczywiście, na razie wszystkie ćwiczenia w sposób umiarkowany - basen, bieganie - OK , natomiast bez sportów ekstremalnych. Za kilka tygodni może pozwolić sobie Pani na większe obciążenia.
Serdecznie Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski