Przepuklina pachwinowa a uprawianie sportów

Dzień dobry, Mam przepuklinę pachwinową mniej więcej od miesiąca (niewielkie wybrzuszenie, lekkie dolegliwości bólowe przy dłuższym staniu, chodzeniu itp.) i skierowanie na operację ale dopiero za 3 miesiące...Moje pytanie brzmi czy mogę do czasu zabiegu uprawiać sport: jogging, koszykówka razy w tygodniu? Czy grozi to powiększeniem przepukliny, uwięźnięciem lub czymś w tym rodzaju? Pozdrawiam

Witam.
Moim zdaniem można uprawiać sport, ale ostrożnie i bez dźwigania. Jogging ok. Koszykówka ostrożnie. Jeśli będzie Pan uważał, nie powinno dojść do uwięźnięcia. Powiększyć się też nie powinna w przypadku ćwiczeń aerobowych. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Wszelkie "przeciążenia" uprawia Pan na własne ryzyko!!! Bez zbadania nic nie jestem w stanie powiedzieć bardziej konkretnie!!! zż