Operacja przepukliny pachwinowej a zajęcia z pływania i piłka nożna

Witam Bardzo proszę o odpowiedź. Moje dziecko zostało skierowane na zabieg przepuklinę pachwinową. Termin zabiegu grudzień 2013. Czy do momentu zabiegu dziecko może chodzić na zajęcia z pływania i piłkę nożną, czy może ćwiczyć na w-efie. Bardzo proszę o odpowiedz, ponieważ mój lekarz niestety nie udzielił mi odpowiedzi, jest to dla mnie ważne, ponieważ nie chciałabym narażać życia synka. Pozdrawiam Iwona
ponad rok temu

Przeszczep od żywego dawcy a przeszczep od osoby zmarłej

Czym różni się przeszczep od żywego dawcy od przeszczepienia organu od osoby zmarłej? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
Do czasu zabiegu Pani syn powinien ograniczyć aktywność fizyczną, unikać dźwigania i innych przeciążeń.
Tylko na podstawie badania klinicznego można ocenić rozmiar i zawartość worka przepuklinowego - a na tej podstawie oszacować ewentualną możliwość powikłań przed operacją.
W grę wchodzić może zarówno możliwość powiększenia się przepukliny, jak i możliwość uwięźnięcia pętli jelitowej.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Myślę, że mimo przepukliny (która zapewne jest niewielka) nie ma przeciwwskazań do uprawiania sportów, uczestniczenia w zajęciach WF-u. Proszę tylko uważać na sporty, które powodują zwiększone ciśnienie w jamie brzusznej (np. podnoszenie ciężarów) i trzeba unikać sytuacji, które mogą doprowadzić do urazu jamy brzusznej. Tak na prawdę decyzję co do wysiłku fizycznego przed zabiegiem powinien podjąć chirurg dziecięcy.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy