Przepuklina pachwinowa a praca

Witam. Mam wykryta przepukline pachwinowa i w listopadzie będę miał operację. Do tego czasu chciałbym pracować ale jak się zmeczę zaczyna mnie ona boleć. Dlatego nie wiem czy moge sie tak meczyc czy czekac po operacji z praca? Prosze o szybka odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Do czasu przeprowadzenia zabiegu operacyjnego powinien Pan ograniczać, oczywiście w miarę możliwości, intensywny wysiłek fizyczny. W szczególności dotyczy to wysiłku, który indukuje wystąpienie objawów.

Radziłbym nie przeciążać się fizycznie aż do czasu zabiegu, aby nie doszło do powikłań samej przepukliny. Głównie unikać podnoszenia ciężarów powodującego nagłe podniesienie ciśnienia w jamie brzusznej.