Czas trwania zabiegu przy przepuklinie pachwinowej skośnej

Witam panie doktorze u zony zdiagnozowano malutka przepukline pachwinowa skosną mam zaatem pytanko ile czasu trwa zabieg i po jakim czasie mozemy uprawiac sex.Dziękuję za odpowiedż pozdrawiam

Witam. Czas trwania zabiegu zależy od wielu czynników takich jak sprawność zespołu operującego, ale także warunków anatomicznych oraz utrudnień - np otyłość pacjenta. Po zabiegu obowiązuje zakaz dźwigania ciężarów przez 3-6 miesięcy. Jeśli chodzi o seks, to po ok 2 tygodniach małżonka wróci do względnej wydolności, i jeśli wrócą chęci to kto wie...;)