Uprawianie sportów po operacji przepukliny pępkowej

Po operacji przepukliny pępkowej (przepuklina była nad pępkiem) metodą napięciową, bez użycia siatki, pępek uległ zmianie na wygląd. Jest bardziej napięty ale także napięte jest wszystko poniżej niego, występuje także w tym miejscu żółty odczyn. Cięcie było u góry. Czy to zupełnie normalne, czy ustąpi, czy mogę wrócić do uprawiania sportu bo boję się że coś mi pęknie w miejscu gdzie jest tak napięte.

Po operacji przepukliny wskazany jest odpoczynek od ciężkiej pracy fizycznej i uprawiania sportu przez 3 miesiące od zabiegu.

Z wyrazami szacunku
dr n.med. Marek Rodzeń
specjalista chirurg