Przeciwwskazania do jednoczasowej operacji przepukliny pępkowej i pachwinowej

Witam! Odpowiedzi, których udziela P. dr są zawsze bogate w informacje, dlatego polegam na pańskiej intuicji, miałem już zoperowaną pachwinę - strona lewa - metoda Desardy i zadałem już na ten temat liczne pyt. i ten temat można zamknąć, nie ma żadnych problemów. Na operację czeka prawa str. i też miała być tą metodą, na wiosnę jak dostałbym urlop z pracy i to też nie problem. Jest inny problem - przepuklina pępkowa, stwierdzono ją już dawno, nim się pojawiły pachwinowe. Ja od tamtego czasu do ćwiczeń zakładałem elastyczny pas i osiągnąłem super formę, teraz pracuję jako masażysta i wykonuję ciężkie masaże i do niedawna były dolegliwości tylko ze strony pachwiny a pępek zero. Ćwiczyłem z głową i było ok. Jakieś 2 tyg. temu przeniosłem ciężki zlew u mnie w SPA. Nie wiem ile ważył, czy 25-30 kg, generalnie miałem siłę go podnieść, tyle że sądzę, że zrobiłem to źle, bo wziąłem ciężar na bicepsy i tak przeszedłem z nim ok. 200 m. Od tego czasu czuję jakby z jednej strony przy pępku coś mi wyszło pod mięśniami. Wcześniej był jedynie drobny miękki worek i jak ćwiczyłem to znikał. Przepraszam za obszerną historię. Moje pytania: 1. Liczyłem się operacją przy pępku, ale lekarz operujący pachwinę jak ją zbadał kazał wzmacniać mięśnie brzucha i powiedział, że zobaczymy w przyszłości, jakie rozwiązanie jest lepsze - zoperować 2 przepukliny od razu? 2. Czy w przypadku przepukliny pępkowej w grę wchodzi jedynie siatka? Mam 32 lata? 3. Czytałem o nowoczesnych siatkach, czy po takiej operacji będę nadal mógł ćwiczyć i wyćwiczyć mięśnie brzucha? Obecnie moje ciało wygląda na doskonałą formę. 4. Którą przepuklinę operować wcześniej, jeśli nie będzie opcji 2 od razu i jaka metoda jest najdoskonalsza dla pępkowej? 5. Obecnie często masuję w saunie Hamam, masaże wykonuje się z dość sporym naciskiem, choć spotkałem się z opinią, że masować można dość szybko po zabiegu. Ile czasu trwałaby rekonwalescencja po pępku?

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Jakie problemy ma polska transplantologia?

Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Wciąż jednak istnieje wiele trudności. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.

1. Liczyłem się operacją przy pępku, ale lekarz operujący pachwinę jak ją zbadał kazał wzmacniać mięśnie brzucha i powiedział, że zobaczymy w przyszłości, jakie rozwiązanie jest lepsze - zoperować 2 przepukliny od razu? - Radziłbym dwóch przepuklina naraz nie operować. To zwiększa ryzyko operacyjne i pooperacyjne, zwiększa szanse na powikłania oraz wydłuża okres rekonwalescencji. Zawsze odradza się jednoczasowego wykonywania dwóch zabiegów. 2. Czy w przypadku przepukliny pępkowej w grę wchodzi jedynie siatka? Mam 32 lata? - Nie. W przypadku przepukliny pępkowej jeśli jest niewielka, a tak wynika z Pana opisu wystarczająca jest klasyczna plastyka przepukliny najlepiej sposobem Mayo, bez użycia siatki. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że siatka jest wszczepem syntetycznym, czyli ciałem obcym (nienaturalnym) wszczepianym w powłoki brzuszne. Jeśli nie ma ewidentnych wskazań nie powinno się takiej siatki niepotrzebnie stosować. 3. Czytałem o nowoczesnych siatkach, czy po takiej operacji będę nadal mógł ćwiczyć i wyćwiczyć mięśnie brzucha? Obecnie moje ciało wygląda na doskonałą formę. - Oczywiście, że będzie można swobodnie ćwiczyć nawet bez zastosowania w czasie zabiegu siatki. W niczym nie będzie to przeszkadzało. 4. Którą przepuklinę operować wcześniej, jeśli nie będzie opcji 2 od razu i jaka metoda jest najdoskonalsza dla pępkowej? - Raczej najpierw pachwinową skoro jet większa i daje dolegliwości. Najczęściej stosuje się w przypadku przepukliny pępkowej plastyki sposobem Mayo. Jest prosta, bez użycia siatki i wysoce skuteczna. 5. Obecnie często masuję w saunie Hamam, masaże wykonuje się z dość sporym naciskiem, choć spotkałem się z opinią, że masować można dość szybko po zabiegu. Ile czasu trwałaby rekonwalescencja po pępku? - Około 3-4 tygodni i będzie można wrócić swobodnie do pracy masażysty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty