Metody operacji przepukliny pępkowej

mam przepukilnę pępkową od urodzenia. mam 44 lata. słyszałem ,ze zamiast siatki, która czasem przesuwa się można zastosować materiał wchłanialny jest to ponoć polski wynalazek?

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Przepuklina powstaje w efekcie powstania słabości tkanki łącznej. Zabieg ma za zadanie odprowadzenie zawartości i zamknięcie pierścienia przepuklinowego. W sytuacji gdy słabość tkanek jest znaczna materiał wchłanialny może nie przynieść spodziewanego rezultatu. Całość musi ocenić chirurg i zdecydować co będzie lepszym rozwiązaniem.