Przepuklina pępkowa a noszenie pasa

Witam jestem jeden dzień po operacji przepukliny pępkowej metodą Mayo bez siatki. Siatka nie była wszywana gdyż lekarz stwierdził że przepuklina jest mała. Do noszenia zakupiłem pas przepuklinowy. Jak często nosić pas i jaki okres czasu ? Czy tylko podczas ruchu czy również podczas odpoczynku w czasie dnia. Czy na noc ściągać go całkowicie ? Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim

Szczegóły proszę omówić z operatorem , ale jeśli on nie zalecał pasa , znając wielkość przepukliny oraz zakres i przebieg operacji,- tzn. , że pas nie jest konieczny! Zawsze można go nosić , głównie na dzień!!! zż