Przepuklina pępkowa u 75-letniej kobiety a konieczność operacji

Kobieta, 75 lat Czy przepuklinę pępkową u kobiety 75 lat otyła,leczenie kardiologiczne,miażdżyca, przepuklina pępkowa o wrotach ok 5 cm(zrostowa) należy leczyć operacyjnie czy można z tym żyć oszczędzając się i nosić pas przepuklinowy. Na wizycie u chirugra powiedział nam że operacja jest w tym wieku niebezpieczna itp itd i że z taką przepukliną można żyć nosząc pas. Proszę i odpowiedź czy skonsultować jeszcze z innym chirurgiem?

Nie jestem w stanie odpowiedzieć autorytatywnie bez zbadania Pani!!! Zalecanie pacjentce w wieku 48 lat noszenie pasa przepuklinowego do końca życia nie jest wg mnie najlepszym pomysłem!!! ALE POWTARZAM!!! - BEZ ZBADANIA NIE MOGĘ POWIEDZIEĆ NIC OSTATECZNEGO!!! zż