Jak długo należy nosić pas przepuklinowy?

Witam, w dniu 22.10.2018 przeszedłem plastykę przepukliny około pępkowej, na szczęście przepuklina była malutka. Zastosowano 4 szwy które będą nie długo ściągnięte. Moje pytanie jest następujące: jaki czas po zabiegu nosić pas przepuklinowy i kiedy będę mógł spać na brzuchu ? Pozdrawia.

Jeżeli nie jest Pan bardzo otyły, a przepuklina była mała to nie jest konieczne stosowanie pasa przepuklinowego. Należy unikać większego wysiłku fizycznego przez ok. 3 miesiące. Długie i stałe stosowanie pasa przepuklinowego może się przyczynić do osłabienia mięśni brzusznych co w konsekwencji może prowadzić do tworzenia się nowych przepuklin.