Przepuklina pępkowa a ćwiczenia wzmacniające brzucha

Witam serdecznie, Jestem mamą Jaśka (4m-ce, 8kg) Zdiagnozowano u mnie przepuklinę pępkową (Przy wychyleniu ciała wielkość pięści). Czy jest szansa na to aby samoistnie zmiana się wycofała, np. poprzez ćwiczenia wzmacniające brzuch. Jeśli zabieg jest konieczny, to ile można go odłożyć w czasie i jak długo nie będę mogła po niej nosić dziecka. Proszę też o informację nt. formy znieczulenia oraz cięcia (pion, poziom, długość). Przepuklina daje niewielkie dolegliwości bólowe.

Witam, tej wielkości przepuklina nie wycofa się samoistnie - trzeba będzie zoperować. Po zabiegu zakaz dźwigania 3-6 miesięcy. Zależnie od wielkości wrót przepuklinowych - cięcie okalające pępek w razie potrzeby poszerzane jest w osi ciała ku górze lub do dołu. Znieczulenie najpewniej ogólne ze zwiotczeniem mięśni, które trzeba pozszywać.