Operacja przepukliny pępkowej

Witam czy przepuklinę pępkową trzeba koniecznie operować czy można z nią żyć gdy nic nie dolega czy nie zoperowanie zagraża życiu
ponad rok temu

Radzę ją zoperować. Każdy rodzaj przepukliny u osób dorosłych powinien być leczony operacyjnie. Każdy rodzaj przepukliny w zależności od typu i wielkości niesie odpowiedni stopień ryzyka powikłań. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. On po badaniu wyjaśni dalszy sposób postępowania i wyjaśni ryzyko powstania powikłań. Im mniejsza przepuklina tym większa skuteczność leczenia operacyjnego, mniej problemów technicznych, mniejsza ilość powikłań pooperacyjnych, większa estetyczność blizny, możliwość znieczulenia miejscowego.