Dwie pachwinowe przepukliny i jedna pępkowa

Witam. Mam 39 lat i 3 przepukliny; dwie pachwinowe i jedna pępkowa. Chciałbym sie dowiedzieć jaka metoda najlepiej to zrobic zeby juz sie nie wróciło oraz gdzie najlepiej to zrobic. Posiadam tez wadę serca WPW oraz blok prawej odnogi pęczka HISSA. W 2003roku miałem zabieg na przepuklinę prawej pachwiny przy znieczuleniu miejscowym co bardzo zle zniosłem ( straszny bol głowy i omdlenia). Niestety było to tylko zszycie wiec pękła mi na nowo po kilku miesiącach. Prosze o pomoc. Pozdrawiam Daniel

W Pana przypadku decyzja musi być przemyślana. Naprawienie przepuklin to nie koniec zmagań ze schorzeniem. Pana problemem są słabe powłoki jamy brzusznej i po naprawie przepuklin musi Pan dbać o unikanie dźwigania, właściwe zachowania i odpowiednią masę ciała, włączenie sportu wzmacniające powłoki brzuszne. Nawrót przepukliny oznacza, ze któryś z mechanizmów z Pana strony zawiódł. I znów moze się to powtórzyć.