Przenoszenie ciężkich przedmiotów po operacji przepukliny pachwinowej

Dzień dobry, mam 26lat i jestem 3 tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej prostej z użyciem siatki metoda Lichtensteina, podczas sciagania szwow (rana gio sie ładnie) zapytalem lekarza o przedluzenie chorobowego poniewaz w pracy przenosze ciezkie sztuki i przyrzady (do ok. 20-25kg), powiedzial ze mi nie przedluzy i tyle, i teraz moje pytanie: czy po okresie 3 i poł tygodnia od operacji moge przenosic juz takie ciezkie rzeczy? do kogo udac sie po przedluzenie chorobowego?

Tak jak wspomniano powyżej, rzeczywiście kierownik przychodni jest rozwiązaniem, jeśli operator nie chce wystawić przedłużenia takiego zwolnienia. Po operacji przepukliny metodą Lichtenstein'a nie powinno się dźwigać ciężarów przez 3 miesiące, a po operacji metodą klasyczną (Bassini) 6 miesięcy.

Witam, tak jak wspomniano powyżej proponuję udać się do kierownika przychodni skoro lekarz leczący nie chce wystawić takiego dokumentu. Powinien Pan otrzymać chociaż zaświadczenie informujące pracodawcę, że nie może Pan dźwigać ciężarów. Po operacji przepukliny m. Lichtenstein'a czyli z wszyciem siatki jest zakaz dźwigania ciężarów przez 3 miesiące po operacji, po klasycznej m. Bassini 6 miesięcy.
Pozdrawiam,