Kiedy można zacząć trenować po operacji przepukliny pachwinowej?

5 maja tego roku została u mnie przeprowadzona operacja przepukliny pachwinowej, wstawiona została siatka, sama przepuklina nie była dużych rozmiarów jednak z racji tego iż jestem żołnierzem zawodowym oraz uprawiam piłkę nożną poprosiłem o nią. Moje pytanie wiąże się z tym, czy mogę pozwolić już sobie na nieznaczny wysiłek fizyczny mam na myśli brzuszki, pompki, przysiady. Chirurg który robił mi tą operację zalecał brzuszki,rower. Piszę , bo chciałbym wiedzieć czy taki lekki trening mogę zacząc

Witam. Działanie tłoczni brzusznej może doprowadzić do nawrotu przepukliny, natomiast gojenie tych wewnętrznych ran postępuje powoli, tak że uzyskanie pełnej wytrzymałości nastąpi po wielu miesiącach - średnio 3-6 miesięcy. Średnio oznacza, że może nastąpić wcześniej, ale także może się opóźnić i...klops = nawrót. Trzeba samemu zdecydować co jest ważniejsze.