Co oznacza ta wypukłość po operacji przepukliny?

4 dni po operacji przepuchliny mam wrażenie ze dalej widzę wypukłość czy jest spowodowane tym ze jest dopiero 4 dni po i wszystko jest jeszcze świeże . [ była zakłada siatka ]

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jest dokładnie tak jak Pan napisał. Zgrubienie po operacji przepukliny z użyciem siatki to charakterystyczny objaw, który powinien zmniejszać się wraz z upływem czasu. W Pańskim przypadku operacja miała miejsce kilka dni temu. Minęło więc bardzo mało czasu od interwencji chirurgicznej w wyniku której może jeszcze dochodzić do opuchlizny.

Gojenie rany pooperacyjnej może potrwać. Proszę więc uzbroić się w cierpliwość. Gdyby oprócz zgrubienia zauważył Pan również inne niepokojące objawy, takie jak dolegliwości bólowe w obrębie rany czy zaczerwienienie, to proszę niezwłocznie udać się do chirurga.

Dodatkowo jeśli jest Pan szczupły to wybrzuszenie to może być bardziej widoczne.

Pytania o zgrubienie po operacji przepukliny pojawiały się już w naszym serwisie. Znaleźć je można po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgrubienie-po-zabiegu-przepukliny-pachwinowej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-tym-zgrubieniem-po-operacji-przepukliny, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-zgrubienie-po-operacji-przepukliny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.