Czy rana po przepuklinie goi się prawidłowo?

Witam 2 tygodnie temu miałem operacje przepukliny pachwinowej, na miejscu rany przecięcia na całej długości szwów, czuć i widać duże zgrubienie. Zastanawiam się czy jest to normalne gojenie się rany. Byłem na kontroli i ściągnięciu szwów. Lekarz odpompowal mi krew z miejsca przecięcia i wyznaczył kolejną kontrole. Na USG lekarz stwierdził że nic nie pokojacego nie wyszlo. Martwię się trochę czy jest to normalne.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 2 miesiące temu

Jak szuka się żywych dawców do przeszczepów?

Organy do przeszczepów nie zawsze są pobierane od zmarłych dawców. Czasem konieczne są narządy od żywych osób. Jak można znaleźć takiego dawcę? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

rana po operacji przepukliny goi się do około 3 miesięcy. W tym czasie zaleca się unikanie przeciążania organizmu, a także dbanie o miejsce po ranie.

Co do Pana pytania, to ciężko na nie jednoznacznie odpowiedzieć bez dokładnego zbadania miejsca po operacji. Zalecamy jednak zaufać lekarzowi i jeżeli nie występują u Pana dolegliwości bólowe, należy poczekać do wizyty kontrolnej.

Wyczute zgrubienie jest najprawdopodobniej oznaką gojenia się rany i odbudowy tkanek. Powinno ono zniknąć po około 2 miesiącach od operacji.

Więcej informacji dotyczących operacji przepukliny pachwinowej może Pan znaleźć w treściach, do których link zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przez-jaki-czas-rana-po-zabiegu-przepukliny-pachwinowej-bedzie-sie-goic

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czas-gojenia-rany-po-operacji-przepukliny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty