Przez jaki czas rana po zabiegu przepukliny pachwinowej będzie się goić?

witam , jestem 13 dni po zabiegu przepukliny pachwinowej metoda z siatka.rana sie goi , nie czuje bolu ale mam pewną watpliwosc co do zgrubienia wzdluz rany , jak długo to bedzie sie utrzymywac ? dodam ,ze nie mam czucia gdy dotykam miejsce operowane , kolor ma własciwy , obrzek z moszny i penisa schodzi , tylko to mnie niepokoi . szwy mam wzdłuzne (O ILE TAK TO MOZNA NAZWAC) innymi slowy nie sa na wierzchu , a w srodku , i dodam ,iż jest to ciecie skosne . dziekuje i rosze o pomoc

Z mojego doświadczenia gojenie się tkanki łącznej to ok. 2 tyg., ale pełna przebudowa tkanek i ich stabilizacja to min. 3-5 miesięcy. Po okresie 2 tyg. radzę ćwiczyć mięśnie dna miednicy. Natomiast do odwołania nie należy ćwiczyć klasycznych brzuszków. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki