Czy brzuch po operacji przepukliny pachwinowej będzie płaski?

Witam , jestem 3 tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej metodą z użyciem siatki. Wzdłuż rany nie zeszła jeszcze opuchlizna , rana sie goi , czasem pobolewa i swędzi , ale sadze ze to normalne . martwi mnie ta opuchlizna ,i chciałbym zapytać jak długo to się będzie utrzymywać ? czy to wchłonie ? czy brzuch będzie taki sam jak przed operacją płaski ? dodam, że jest to twarde , oraz nie cały czas nie mam czucia w okolicy miejsca operowanego ,czyli miejsca na wysokości członka lew

Opuchlizna powinna zejść. Najistotniejsze są rany wewnątrz. Płaski brzuch zależy od aktywności mięśni. Uwaga - ćwiczenia angażujące tłocznię brzuszną np. klasyczne brzuszki oraz nożyce są zakazane, przynajmniej przez najbliższy rok. Fizjoterapeuta doradzi jak poprowadzić ćwiczenia na mięsień poprzeczny brzucha oraz mięśnie skośne. Taki problem w Pana wieku sugeruje bardzo poważne błędy w prowadzeniu treningu.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki