Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy brzuch po operacji przepukliny pachwinowej będzie płaski?

Witam , jestem 3 tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej metodą z użyciem siatki. Wzdłuż rany nie zeszła jeszcze opuchlizna , rana sie goi , czasem pobolewa i swędzi , ale sadze ze to normalne . martwi mnie ta opuchlizna ,i chciałbym zapytać jak długo to się będzie utrzymywać ? czy to wchłonie ? czy brzuch będzie taki sam jak przed operacją płaski ? dodam, że jest to twarde , oraz nie cały czas nie mam czucia w okolicy miejsca operowanego ,czyli miejsca na wysokości członka lew
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Autotransplantacja

Przeszczep nie musi kojarzyć nam się z nieznajomym dawcą. Autotransplantacja pozwala na przeszczepienie danej tkanki w obrębie tego samego organizmu. Jest ona stosowana m.in. w leczeniu szpiczaka mnogiego.

Opuchlizna powinna zejść. Najistotniejsze są rany wewnątrz. Płaski brzuch zależy od aktywności mięśni. Uwaga - ćwiczenia angażujące tłocznię brzuszną np. klasyczne brzuszki oraz nożyce są zakazane, przynajmniej przez najbliższy rok. Fizjoterapeuta doradzi jak poprowadzić ćwiczenia na mięsień poprzeczny brzucha oraz mięśnie skośne. Taki problem w Pana wieku sugeruje bardzo poważne błędy w prowadzeniu treningu.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy