Czy widoczne wybrzuszenie w pachwinie jest opuchlizną pooperacyjną?

Dzień dobry, Tydzień temu przeszedłem operacje przepukliny pachwinowej skośnej przy użyciu siatki. Czy widoczne wybrzuszenie w pachwinie wyglądem przypominające przeoperacyjna przepuklinę jest opuchlizną pooperacyjną czy jest to powód do niepokoju? Dziękuję i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, czym może być opisany objaw. Po pierwsze, widoczne wybrzuszenie w pachwinie po operacji przepukliny pachwinowej może być wynikiem opuchlizny pooperacyjnej. Może się jednak zdarzyć, że pojawiła się przepuklina pooperacyjna, dlatego, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub chirurgiem ogólnym. Lekarz ten będzie w stanie zbadać obszar pachwiny i wykonać badania, takie jak USG, aby potwierdzić, czy wybrzuszenie jest związane z opuchlizną pooperacyjną czy też jest to ponowna przepuklina.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w materiale, do którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wybrzuszenie-w-okolicy-szwu-po-operacji-przepukliny-pachwinowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.