Przepuklina pooperacyjna po usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam. Pytanie mam czy jeżeli wyrostek robaczkowy był ropny i wyszła pooperacyjna przepuklina na bliźnie po operacji ropnego wyrostka to czy do zabiegu przepukliny stosuje się siatkę syntetyczną czy stanowczo nie ?!!! Drugie pytanie ; Czy po zszyciu sposobem normalnym przepukliny pooperacyjnej po wyrostku ropnym na drugi dzień po operacji normalne jest ,ze na bliźnie mam zdeformowany brzuch ?

czy do zabiegu przepukliny stosuje się siatkę syntetyczną czy stanowczo nie ?
- w takim wypadku nie ma przeciwwskazań do zastosowania siatki przy plastyce przepukliny, czy jednak trzeba ją zastosować czy też nie zadecyduje chirurg już w czasie zabiegu
Czy po zszyciu sposobem normalnym przepukliny pooperacyjnej po wyrostku ropnym na drugi dzień po operacji normalne jest ,ze na bliźnie mam zdeformowany brzuch ?
- tak, z reguły tak się dzieje z uwagi na zszywanie powięzi na zakładkę co powoduje charakterystyczne wybrzuszenie pod raną pooperacyjną

Proszę zadać wszystkie pytania operatorowi! Ja , na odległość , nie znając szczegółów nie jestem w stanie powiedzieć nic konkretnego! z.żurawski