Wyciek z rany po operacji przepukliny

Miesiac po operacji przepukliny brzusznej (wlozenie siatki) z rany po zszyciu mam nadal wyciek krwisto ropny czy to jest normalne czy mam sie czegos obawiac, mam 65 lat.

Wyciek treści krwisto-ropnej z rany pooperacyjnej (szczególnie po plastyce przepukliny z siatką) wymaga starannego i regularnego opatrywania. Konieczne jest stosowanie antyseptyków i mechanicznej "toalety" rany. Z reguły odbywa się to w warunkach ambulatoryjnych (tj. poradni), zawsze pod okresową kontrolą lekarską.

Witam. Miesiąc po operacji rana powinna była zagoić się całkowicie. Wygląda na to iż powstał krwiak i zropiał. Niewykluczone iż obecność ciała obcego - siatki podtrzymuje infekcję - musi to leczyć chirurg i on zdecyduje o dalszym postępowaniu. Konieczne systematyczne wizyty w poradni chirurgicznej, przepłukiwanie i opatrywanie rany.