Wysięk z rany po operacji przepukliny udowej

Mąż miał operację przepukliny udowej kleszczonej, zakleszczona była tkanka tłuszczowa, lekarz stwierdził 2 krwiaki po zdjęciu szwów, teraz nastąpił duży wysięk z rany pooperacyjnej. Mam pytanie, jak często i w jaki sposób opatrywać tę ranę, czy czymś smarować, obok rany wmasowywać Anecin? Nie wiem, czy to dobrze i jak często mogę to robić? A co możecie powiedzieć na temat Bioneect Silverspray? Czy mogę to zastosować?

Jak często i w jaki sposób opatrywać tą ranę?
- Nie opowiem dokładnie na to pytanie bez bezpośredniego obejrzenia rany. Nie wiem jakiego typu jest to wydzielina z rany czy krwista, surowicza czy np. ropna. To bardzo ważne, aby dokładnie określić sposób leczenia. Opatrunki najlepiej zmieniać w zależności od przemoczenia ich wydzieliną. Im więcej wydzieliny tym częściej zmieniać opatrunki. Tych informacji powinien udzielić chirurg, który oglądał ranę. Dobrze by było, żeby np. taką ranę zaopatrywać opatrunkami nasączonymi Rivanolem albo ranę często odkażać Octeniseptem.
Czy czymś smarować obok rany, wmasowywać Anecin, nie wiem czy to dobrze i jak często mogę to robić?
- Nie ma takiego preparatu jak Anecin. Zapewne chodzi Pani o preparat Aescin. Można nim smarować okolicę rany, ale nie samą ranę najlepiej 3-4 razy dziennie dokładnie wsmarowując. Preparat powinien zmniejszyć obrzęk i przyspieszyć wchłanianie się krwiaków.
A co możecie powiedzieć na temat Bioneect Silverspray? Czy mogę to zastosować?
- Tego preparatu nie powinno się raczej stosować na rany z wysiękiem. Odradzam.
Ostateczne decyzje w sprawie zaopatrywania rany powinien podjąć chirurg po bezpośrednim badaniu.