Rana po operacji przepukliny u dziecka

Mój syn w czwartek 25 X miał operację przepukliny. Dziś zdjęto mu szwy, a dopiero potem lekarz stwierdził, że to chyba za wcześnie i przykleił dwa malutkie plasterki, te specjalne do ran, na to został założony opatrunek i duży plaster. Do czwartku, tj. 1 XI zabronił dziecko kąpać i ruszać opatrunku. Czy to normalne, że po czterech dniach już zdjęto szwy? Martwię się bardzo.

Nie ma ewidentnych zaleceń co do tego po jakim czasie należy usuwać szwy z rany pooperacyjnej zwłaszcza u bardzo małych dzieci. Wszystko zależy od tego czy rana zrosła się. Rana może zrosnąć się nawet po 4 dniach. Lekarz potrafi to stwierdzić gołym okiem i zadecydować o usunięciu szwów. Takie specjalistyczne plastry jakie zastosował lekarz w pełni utrzymują ranę. Na pewno rana po tygodniu od zabiegu już będzie zrośnięta. Nie ma obecnie powodu do niepokoju. Proszę zgłosić się na kontrolną wizytę i postępować zgodnie z zaleceniami lekarskimi.