Co oznacza ten wysięk z rany po operacji żylaków?

Witam! Jestem półtorej miesiąca po operacji żylaków. Po około 3 dniach musiałem wrócić do szpitala bo wdało się zakażenie. Dostałem antybiotyk najpierw na 7 dni a potem jeszcze raz na dodatkowe 5 dni. Mój problem polega na tym że 1,5 miesiąca po operacji dalej mam wysięk z rany. lekarze twierdzą że jest wszystko w porządku a ja od 2 dni zauważam znów śmierdzący wysięk o zielonym zabarwieniu. Póki co nie mam zaczerwienienia ani bólu. Co powinienem w takiej sytuacji zrobic? Dodam że 2 tygodnie temu jak zrobiłem USG to wyszedł ropień o średnicy 2 cm ale lekarz w szpitalu stwierdził że organizm sam sobie poradzi z tak małym ropniem.

Uważam, że powinien Pan zgłosić się do poradni chirurgicznej. Konieczne będzie pobranie wymazu z rany i rozpoczęcie leczenia zgodnie z antybiogramem. Jednocześnie należy utrzymać miejscową higienę rany, np. przy użyciu preparatu Microdacin lub Prontosan. Okolicę rany można smarować maścią zawierającą jodopowidon, np. Betadine.