Usunięcie wyrostka robaczkowego a przepuklina pooperacyjna

Witam. 12 dni temu mialam operacje usuniecia wyrostka robaczkowego (ciecie klasyczne). Bylam juz u wyjecia szwow, lekarz mowil o diecie lekkostrawnej i oszczedzaniu sie przez jakis czas. Dzisiaj naczytalam sie o przepuklinach pooperacyjnych i o tym, ze powinno sie nosic specjalistyczny pas sciagajacy. Czy mam sie czym predzej zaopatrzyc w taki pas i czy to nie jest juz za pozno.

Nie ma potrzeby noszenia pasa przepuklinowego w przypadku stanu po operacji wycięcie wyrostka robaczkowego. To bardzo mała blizna pooperacyjna i wystąpienie w niej przepukliny jest zjawiskiem niezmiernie rzadkim. W takim przypadku nie ma ewidentnych wskazań do zaopatrzenia się i noszenia pasa przepuklinowego.